(4 customer reviews)
BrandLG
Screen Size27 Inches
Resolution4K UHD 2160p, QHD Wide 1440p
Aspect Ratio16:9
Response Time5 Milliseconds
Out of stock
Trust Badge Image
Description
About this item:
(LG 27QN880-B)
  • LG 27QN880-B 27 inch (68.5 cm) QHD (2K) 2560 x 1440 IPS Monitor HDR 10
  • Color Calibrated with sRGB 99% & 350 nits brightness
  • Stand: Adjustable Stand: Tilt/Height/Swivel/Pivot/Extend/Retract
  • Ports: USB – C (Data & Power), HDMI X 2, Display Port
  • Sound: 5W x 2 Speaker with Maxx Audio